pondělí 13. února 2012

Miluji vychytávky

Vychytávky všeho druhu co mi pokud možno ihned pomůžou vyřešit problém .
Nedávno proběhla na galerii Marina debata o ukládání spodních cívek...bylo tam spoustu zajímavých postřehu" a i moje maličkost přidala svůj trošek :-)...podělím se s vámi i tady, třeba to někomu také pomůže.
Já už dlouhou dobu používám plastový výlisek z prodaných zapalovačů, jedná se o obalový odpadový materiál,
který se vyhazuje. V každé slušné prodejně kde o výlisek požádáte vám ho většinou velmi rádi darují.

Tady je fotka mého skladování cívek ;-)No a nyní mám další vychytávku, se kterou se s vámi ráda podělím. Na diskuzích Dáma.cz nyní proběhl velký hit šití na papír (tedy doufám, že se to tak říká) a děvčata tam diskutovaly o bezvadné pomůcce k této technice. Jedná se o speciální PW pravítko, které má ve spodní části takový pěkný rantl o který se papír zarazí a materiál se seřízne na požadovanou velikost. Švy jsou díky tomuto pravítku dokonalé.
Mě technika šití na papír učarovala a moc jsem jí chtěla vyzkoušet a to hned!!! :-D.  Bohužel takové pravítko prozatím nevlastním a tak jsem začala improvizovat. 
Před vánoci mi můj hodný muž koupil sadu tří hliníkových příložníků i s vodováhou (na šití asi určeny nebyly ;-DD ) a já si vybrala na experiment ten nejmenší.
Takže mám příložník s dvojím měřením a to v cm i inch, na kterém jsou jakoby výřezy. To se mi báječně hodilo došla jsem tedy pro lepící pásku a na příložníku si vyznačila 0,6cm a tenounké pásky z rubu nalepila. Není to pravé pravítko, ale jsem s výsledkem velmi spokojena.:-)

A protože se mi malé měřítko osvědčilo asi takto upravím i zbylé dva příložníky. ;-) 

4 komentáře:

 1. Páni, to je skvělá vychytávka! To by mně nenapadlo.
  Super ;-).
  Vivi

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj. Pravítko je skvělá vychytávka. No a o těch cívkách ani nemluvím. Už mám víc zásobníků než cívek. Jana

  OdpovědětVymazat
 3. Snad jste na blogování nezanevřela... Těším se na vaše příspěvky!

  OdpovědětVymazat
 4. Začala jsem více šít a všímat si patchworku. A podle anglického názvu mi paper piercing šití nic neříkalo. Díky Vašemu popisu vím, jak se to překládá a našla jsem si aspoň něco málo o téhle technice. Teda, všechny patchworkářky obdivuji, moje trpělivost už k téhle technice nesahá :-)

  OdpovědětVymazat